Kurs o metodzie Hejny`ego w Czeskiej Pradze

16 godzinny kurs metody Hejný’ego dla anglojęzycznych nauczycieli.
Termin 1.-3.6. 2017

Warsztaty i seminarium – 16 godzin (16x45min) + dyskusja

Czwartek 03/01/2017 10.00-12.30 Wizyta lekcje w szkole podstawowej + wstęp do Scheme-Oriented podejścia do edukacji (2h)
14,30 – 18,00 degustacja różnych środowiskach, środowisko Krokowanie (4 godzin)
Piątek 2.3.2017 9.00 – 12.30 środowiska Autobus, Dziadek Leśny, nowe środowisko Pociągi (4 godz)
14.30 – 18.00 Budowle sześcianne, Patyczki, Składania papieru, Parkiety (4 godzin)
Sobota 03/03/2017 9.00-11.00 Trójkaty dodawania, Węże, Kwadraty mnozenia, lub na żądanie (2 godziny)

Miejsce: Praga, H-mat o.p.s
Cena: CZK 8 000, – (w tym jedzenie i napoje, bez zakwaterowania)

Abstract
Participants of the course will get acquainted with the key principles of Hejný´s Method of teaching mathematics through their own direct experience and practice. Working actively in a series of workshops, they will learn about basic mathematical learning environments and didactic aids on which schemata of mathematical concepts in pupils´ minds are built and which help students gain immediate personal experiences of the world of numbers and shapes while they’re solving problems. Further, the participants will discuss procedures that ensure the development of both the pupils’ intellectual abilities and personal qualities. Finally, they will also learn about the nature of ability-based differentiation in a classroom.

Lektorzy będą Milan Hejny, Darina Jirotkova, Jana Slezáková i kilka innych.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej: anna.sukniak@h-mat.cz (proszę pisać w języku polskim).

Pozostaw komentarz